Ina (Nagano Prefecture) Street Guide and Map
Neighbourhoods in Ina
- 4th Station
- 8th Station
- Arai
- Araiuchinokaya
- Chuo
- 狐島北
- 狐島南
- 田原
- 田代
- 羽広
- 花岡
- 錦町
- 藤口
- 藪原
- 青島
- 表木
- 駒ヶ岳六合目
- 高尾町
- 貝沼
- 車屋
- Fukujima
- Hasehiji
- Haseichinose
- Hasekurogochi
- Hasemizokuchi
- Hasenakao
- Hasesugishima
- Haseura
- Higashiharuchika
- Hikage
- Hirasawa
- Ina
- Kamimaki
- Kamishinden
- Kitsunejima
- Komagatake 4th station
- Koshirokubo
- Maehara
- Masumigaoka
- Mihara
- Misono
- Misuzu
- Nakanohara
- Nishiharuchika
- Nishimachi
- Nishiminowa
- Nosoko
- Ozawa
- Sakai
- Sakashita
- Senmi
- Shimoshinden
- Takatomachi-Baraguchi
- Takatomachi-Fujisawa
- Takatomachi-Higashitakato
- Takatomachi-Kamiyamada
- Takatomachi-Katsuma
- Takatomachi-Nishitakato
- Takatomachi-Obara
- Takatomachi-Osafuji
- Takatomachi-Shibira
- Takatomachi-Shimoyamada
- Takatomachi-Yamamuro
- Teranakatsubo
- Teranoguchi
- Terasawaoka
- Tomigata
- Uenohara
- Wakamiya
- Yamadera
- Yokoyama
- 北割
- 南非持
- 原新田
- 双葉町
- 古屋敷
- 垣外
- 城南町
- 堤ケ丘
- 境西
- 境南
- 境東
- 大萱
- 大沢
- 室町
- 山寺上村
- 山本町
- 川北
- 新子
- 星ヶ丘
- 本村
- 梨ノ木
- 榛原
- 殿屋敷
- 水神町
- 上牧清水町
- 上荒井
- 上川手
- 上戸
- 上手
List of streets in Ina
A
- Akiha Kodō
- Akiha Kodō
- Akiha Kodō (Shionomichi)
ナ
- ナイスロード
(tertiary) - ナイスロード
(tertiary) - ナイスロード
(tertiary) - ナイスロード
(tertiary) バ
- バス専用
(service) B
- Blue Ray
(path) C
- C.A.B. Trail Connector
(path) - C.A.B. Trail Green Climb
(path) - C.A.B. Trail Green Down Hill
(path) - C.A.B. Trail Pumptrack
(path) - C.A.B. Trail Red Climb
(path) 環
- 環状南線
(tertiary) 町
- 町道高嶺線
(track) 白
- 白兎橋
(path) 竜
- 竜東橋
(primary) 美
- 美篶箕輪線
(secondary) - 美篶箕輪線
(secondary) 芝
- 芝平高遠線
(secondary) - 芝平高遠線
(secondary) - 芝平高遠線
(secondary) - 芝平高遠線
(secondary) 花
- 花の丘ループ橋
(tertiary) 荒
- 荒井小沢橋
- 荒井橋
(tertiary) 西
- 西風巻林道
(track) - 西伊那線
(secondary) 首
- 首切清水(登山道)
(path) 鷹
- 鷹岩トンネル
(tertiary) 車
- 車屋大久保線
(secondary) - 車屋大久保線
(secondary) - 車屋大久保線
(secondary) 黒
- 黒河内支線
(track) - 黒河内林道
(track) G
- Gonbee Highway
(tertiary) - Gonbee Highway
- Green Day
(path) - Green Day (shortcut)
(path) E
- ETC非搭載車誤進入帰還路
(service) N
- Notte Miharashi Kickbike Course
(path) O
- Ooshimizugawa Bridge
(motorway) R
- Red Coaster
(path) T
- Takatō Bypass
(trunk) 入
- 入舟有楽街
(pedestrian) 八
- 八千代橋
- 八丁銀座
(pedestrian) 内
- 内ノ萱伊那線
(secondary) - 内ノ萱伊那線
(secondary) 南
- 南アルプス林道
(track) - 南箕輪沢渡線
(secondary) - 南箕輪沢渡線
(secondary) - 南箕輪沢渡線
(secondary) - 南箕輪沢渡線
(secondary) - 南箕輪沢渡線
(secondary) - 南箕輪沢渡線
(secondary) 原
- 原田井橋
吹
- 吹上北殿線
(secondary) 天
- 天女橋
室
- 室渡場橋
(tertiary) 宮
- 宮田沢渡線
(secondary) - 宮田沢渡線
(secondary) 小
- 小豆坂トンネル
(tertiary) - 小沢北原橋
尾
- 尾長沢林道
(track) 弁
- 弁財天橋
手
- 手良沢山林道
(track) 明
- 明十橋
昭
- 昭和橋
望
- 望仙橋
本
- 本丸橋
(footway) 杉
- 杉島市野瀬線
(secondary) 林
- 林道鍛冶村線
(service) - 林道長谷高遠線
(track) - 林道長坂線
(track) - 林道馬越線
(track) - 林道高嶺線
(service) - 林道女沢線
- 林道月蔵線
(track) 柳
- 柳橋
桜
- 桜雲橋
(path) 殿
- 殿島橋
(footway) 沢
- 沢渡高遠線
(secondary) - 沢渡高遠線
(secondary) 三
- 三の丸橋
(footway) - 三峰川支線
(track) 与
- 与地辰野線
(secondary) - 与地辰野線
(secondary) - 与地辰野線
(secondary) - 与地辰野線
(secondary) 中
- 中央橋
(tertiary) - 中山松倉線
(secondary) - 中橋
二
- 二の丸橋
(footway) 伊
- 伊那インター線
(primary) - 伊那インター線
(primary) - 伊那インター線
(primary) - 伊那インター西箕輪線
(secondary) - 伊那インター西箕輪線
(secondary)
1
2
Places
Cities
- Ina
Hamlets
- Arai
- 片倉
- 荒町
- 馬越
- Furuyashiki
- Ichinose
- Itayama
- Kajimura
- Kitahara
- Kurokawa
- Midōgaito
- Miroku
- Mizoguchi
- Nakamura
- Nozasa
- Ura
- Yokkaichiba
- 南郷
- 台殿
- 和泉原
- 塩供
- 栗田
- 栗巾
- 水上
- 津郷
- 伊矢崎
Localities
- 8th Station
- 駒ヶ岳六合目
- Komagatake 4th station
- 戸台
- 仙丈小屋分岐